ח"כ שלי יחימוביץ'

ברוכים הבאים

לעמוד האישי של שלי יחימוביץ'

קורות חיים


מובילת המאבק החברתי-כלכלי לחברה צודקת בישראל. חוקקה 46 חוקים למען הציבור. יו"ר האופוזיציה לשעבר. בעבר עיתונאית בכירה וסופרת.

שלי יחימוביץ‘ (נולדה ב-28 במרץ 1960). חברת כנסת מטעם מפלגת העבודה. עד לכניסתה לפוליטיקה הייתה עיתונאית, אשת רדיו וטלוויזיה וסופרת. שירתה בצה"ל כמש"קית ח"ן בבסיס חיל האוויר בחצרים, כקצינת שלישות בבסיס עציון וכקצינת ת"ש של פרויקט הלביא. היא בוגרת החוג למדעי ההתנהגות (פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה) באוניברסיטת בן גוריון. בת לאב פועל בניין ולאם מורה, חנה ומשה, שניהם ניצולי שואה מפולין, אמא לגל (22) ורמה (17), מתגוררת בשכונת כרם התימנים בתל אביב. עיתונאית: שלי שימשה שנים רבות כעיתונאית ומגישה בכלי התקשורת "על המשמר", רשת ב', גלי צה"ל וחברת החדשות של ערוץ 2. בתפקידים אלו הרבתה לעסוק בנושאים חברתיים וכלכליים מנקודת מבט סוציאל דמוקרטית ובנושאים הנוגעים למעמד האישה, ב-29 בנובמבר 2005, הודיעה על עזיבתה את העיתונות, כניסתה לפוליטיקה, והתמודדות על מקום ברשימת מפלגת העבודה לכנסת ה-17. נבחרה למקום התשיעי ברשימה ולאחר הבחירות הייתה לחברת כנסת. היא הייתה חברה בולטת בוועדת הכספים של הכנסת ובוועדה לביקורת המדינה. עד שנת 2008 עמדה בראש הוועדה לזכויות הילד. בבחירות המקדימות של מפלגת "העבודה" בדצמבר 2008, נבחרה למקום החמישי ברשימת המפלגה לכנסת ה-18. בכנסת זו שימשה בתפקיד יו"ר ועדת האתיקה וחברת ועדות הכספים והעבודה, הרווחה והבריאות.

נחשבת לחברת כנסת מצטיינת. היא הובילה עשרות מאבקים חשובים וחוקקה עד היום 45 חוקים אשר נועדו לגונן על החלש ועל מעמד הביניים, להקטין פערים בחברה, ולרסן את כוחו של ההון. בין המאבקים שהובילה: המאבק להגדלת תמלוגי הגז, המאבק לריסון שכר הבכירים, המאבק לעצירת הפרטת קרקעות המדינה, המאבק למניעת הפרטת בתי הסוהר, המאבק לביטול תכנית ויסקונסין, המאבק לצמצום ההעסקה הקבלנית, המאבק נגד הפטור ממס ל"רווחים הכלואים", המאבק נגד הפרטת המעונות לחוסים, המאבק נגד הפרטת מערך בריאות הנפש ועוד. בין החוקים שחוקקה: חוק הזכות לעבודה בישיבה (חוק הקופאיות), חוק ההגנה על עובדים חושפי שחיתויות, חוק הגנת השכר, חוק ביטוח בריאות ממלכתי למי שנעדרו מהארץ ושבו, חוק הלוביסטים, חוק הארכת חופשת הלידה, חוק מידע על שירותי תחבורה ציבורית, חוק הטקסטיל הביטחוני, חוק הדגל ועוד חוקים רבים. יו"ר מפלגת העבודה בין 21 בספטמבר 2011 ועד 21 לדצמבר 2013.

Share Button

בלוג אישי

2015-12-15 12:22:55

מאמרים נוספים

"הח"כית הרוסית" קראו היום באתר של רדיו קול חי לחברתי לסיעה קסניה סבטלובה. גזענות היא גזענות היא גזענות


הי זאת שלי, "הח"כית הרוסית" קראו היום באתר של רדיו קול חי לחברתי לסיעה קסניה סבטלובה. מעניין אם על אריה דרעי, אלי אלאלוף או עמיר פרץ הם היו כותבים "הח"כ המרוקאי". גזענות היא גזענות היא גזענות.

ב-24 שעות האחרונות בטח שמעתם יחסית הרבה על קסניה, בגלל העלבונות הסמויים והגלויים שהטיח בה חבר הכנסת אליעזר מוזס ובגלל התשובה הנפלאה שלה (שתובא כאן בתגובה הראשונה לסטטוס).

מוזס אומנם התנצל, ומודה ועוזב ירוחם. אבל הוא לא הנקודה, אלא מרבצי השוביניזם, הגזענות כלפי יוצאי חבר העמים, הבוז לאחר, והטלת הספק המרומזת ביהדותה (שקסניה ורבים כמוה סופגים כשגרה) – שהם לא משהו שמותר לנו לעבור עליו לסדר היום. נדמה לי שקסניה, ברהיטותה, בעומק שלה, בכנותה – נתנה לו מענה מדוייק שהוא לא רק אישי אלא גם חברתי, לאומי, וכלל אנושי.

וזו הזדמנות מצויינת לשתף אתכם בכמה תהיות שיש לי בנוגע לקסניה.

בכל פעם אני שואלת את עצמי מחדש איך הח"כית הטריה והכה מוכשרת הזו, לא מצליחה להבקיע באופן שהיא ראויה לו, את מסך ההיכרות עם הציבור הישראלי הותיק, אף שבציבור הרוסי העצום היא בולטת ביותר.

למעשה הבוקר הייתה הפעם הראשונה שפגשתי אותה באולפן טלוויזיה בשפה העברית (אורלי וגיא בערוץ 10 בהגשת אור הלר ומאיה זיו וולף) כשבאתי לדבר על מתווה הגז, והיא, איך לא, על מה שקרה אתמול

הצטרפו לניוזלטר של שלי יחימוביץ'

לוח אירועים

פניה אישית לח"כ שלי יחימוביץ'

אני כאן בשבילך.


02-6408302
syechimovich@knesset.gov.il