ח"כ עמר בר-לב

ברוכים הבאים

לעמוד האישי של עמר בר-לב

קורות חיים


אל"מ במיל', מפקד סיירת מטכ"ל, חבר צוות המשא ומתן בהסכמים עם הרשות הפלסטינית וירדן, מייסד ויו"ר תנועת "אחרי!" במשך 14 שנים מיום היווסדה, ממייסדי תנועת "עורו".

ח"כ עמר בר-לב, חבר וועדת החוץ והביטחון של הכנסת וראש תת הועדה לנושא המשאב האנושי וההכשרות בצה"ל.

ב-1971, התגייס לצה"ל ושירת כלוחם וכמפקד צוות בסיירת מטכ"ל. בין השאר, השתתף במבצע הפריצה למלון סבוי ובמבצע "יהונתן".

בשנת 1980 סיים את לימודי התואר הראשון בפקולטה לחקלאות ברחובות, עבר לגור באילת והחל לעבוד בתחנת ניסיונות חקלאית ליד קיבוץ יוטבתה. בסוף שנת 1984, לאחר שנים שהיה משוחרר חזר לשירות הצבאי כמפקד סיירת מטכ"ל. במסגרת כהונה זו, קיבלה היחידה את צל"ש הרמטכ"ל על פעילותה. לאחר שלוש שנים בתפקיד, הוחלף על ידי שר הביטחון הנוכחי משה (בוגי) יעלון והשתחרר מצה"ל בפעם השנייה. בשנים שלאחר מכן, למד לתואר שני ביחסים בינלאומיים וכתב את עבודת המאסטר שהפכה לספר: "הסדרי ביטחון בגולן לנוכח פני הקרב המודרני" שראה אור כעשור לאחר מכן בשנת 1999.

ב-1992, התבקש על ידי הרמטכ"ל אהוד ברק לחזור לשירות צבאי בשלישית ושימש כמפקד חטיבת הבקעה ולאחר מכן כחבר בצוות המשא ומתן עם הפלסטינים בהסכם עזה ויריחו תחילה ולאחר מכן בהסכם השלום עם ירדן.

בשנת 1996 התפקד עמר לראשונה למפלגת העבודה והצטרף לתנועת "דור שלום" שנוסדה בעקבות רצח ראש הממשלה רבין. במסגרת דור שלום הקים את תנועת "אחריי!" לחיבור נוער מהפריפריה הגיאוגרפית והסוציו-אקונומית הישראלית למרכז ההוויה הישראלית, הציונית והדמוקרטית. אחריי! מפעילה מגוון רחב של פרויקטים בהם לוקחים חלק כ-4,000 בני נוער מדי שנה אותם מקרבת העמותה למרכז ההוויה הישראלית.

החל מפברואר 2013, מכהן כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה, כחבר בועדת החוץ והביטחון וכיו"ר השדולה למען נוער בפריפריה, יו"ר משותף של השדולה החקלאית ויו"ר השדולה למען האוכלוסייה הבדואית.

Share Button

בלוג אישי

2015-07-20 12:08:03

מאמרים נוספים

נתניהו נכשל בניסיון לעצור את ההסכם הרע הזה כי בעובדה הוא נחתם


רוב הציבור לא מכיר את פרטי הסכם הגרעין עם איראן ורבים (פוליטיקאים ותקשורת) לפעמים טועים ולפעמים מטעים. אין חילוקי דעות שזה הסכם לא טוב ומחורר, אין גם הרבה שחולקים על כך שנתניהו נכשל בניסיון לעצור את ההסכם הרע הזה כי בעובדה הוא נחתם. אז מה הלאה? לחלק מהציבור נדמה כי הסרת הסנקציות מותנית באשור הקונגרס האמריקאי – ולא כך הוא! למרות שהסיכוי שההסכם לא יאושר בסנט אחרי שאובמה יטיל ווטו הוא נמוך, בואו נניח לרגע שיתרחש וההסכם לא יאושר ע"י ארה"ב – החלטה כזו מחייבת רק את ארה"ב. במילים אחרות, יתר 5 המעצמות כולל האו"מ למעט ארה"ב יאשרו את ההסכם ויסירו את הסנקציות. במקרה כזה איראן תרוויח פעמיים, פעם אחת הסרת הסנקציות ופעם שניה, על-פי ההסכם היא לא תהיה מחויבת לו (כי ארה"ב לא אישרה אותו) ובתוך זמן קצר תהיה לאיראן פצצת אטום. ישראל תפסיד שלוש פעמים – פעם אחת הסנקציות יורדו ואיראן תקבל מאות מיליארדי דולרים, פעם שניה תהיה לאיראן פצצה גרעינית ופעם שלישית יחסי ישראל-ארה"ב יתדרדרו עוד יותר.

הצטרפו לניוזלטר של עמר בר-לב

לוח אירועים

    פניה אישית לח"כ עמר בר-לב

    אני כאן בשבילך.


    02-6408548
    obarlev@knesset.gov.il