ח"כ סתיו שפיר

ברוכים הבאים

לעמוד האישי של סתיו שפיר

קורות חיים


חברת ועדת כספים בכנסת ה- 19, מקימת שדולת שוכרי הדירה, בה מכהנת כיו"ר משותף ומקימת השדולה לצדק חברתי. מובילת המחאה החברתית של קיץ 2011 ועיתונאית.

סתיו שפיר נולדה ב-1985 בנתניה, ומתגוררת כיום ביפו בדירת שותפים. בגיל שמונה הייתה לכתבת צעירה בעיתון הילדים והנוער "כולנו". כנערה, התנדבה בהוסטל לניצולי שואה בפרדסיה ובפעילות עם ילדים בעלי מוגבלויות, התחנכה והדריכה בתנועת הנוער העובד והלומד, עם סיום לימודיה הקימה גרעין מחנכים עצמאי בשיתוף החברה להגנת הטבע, ויצאה לשנת שירות בגרעין בטבריה, שם עסקה בחינוך בבתי ספר ובעבודה עם נוער בסיכון. כמו כן לימדה עברית לעולים חדשים.

ביולי 2004 התגייסה לקורס טיס. לאחר חמישה חודשים ו-15 שעות טיסה, הועברה לעיתון "במחנה", שם שימשה ככתבת עד לתום שירותה. מיד לאחר סיום שירותה הצבאי, זכתה במלגת לימודים מלאה למנהיגות ישראלית-פלסטינית מ- City University London.

במהלך לימודיה התמחתה בפתרון סכסוכים ועבדה בשיתוף עם הפרלמנט הבריטי ועם "פורום שלושת הדתות" (Three Faiths Forum) בעריכת פרויקטים חינוכיים לצעירים יהודים, מוסלמים ונוצרים בלונדון.

ב-2009 סיימה בהצטיינות את התואר הראשון בסוציולוגיה ובעיתונות, ושבה לארץ. בשנה שלאחר מכן החלה בלימודים לתואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות במכון כהן שבאוניברסיטת תל-אביב.

ביולי 2011 חברה שפיר לחבורת פעילים שהכירה דרך הפייסבוק, שביקשה למחות על מחירי הדיור. שבועיים לאחר מכן, ב-14 ביולי, הניחו יחד את האוהלים הראשונים בשדרות רוטשילד.

בסוף קיץ 2011 הקימה עם כמה שותפות ושותפים מרכזיים למאבק את "התנועה החברתית", תנועה חוץ-פרלמנטרית שהובילה במהלך השנה מאבקים חברתיים שונים, ובהם את המאבק למען חוק חינוך חינם לגיל הרך ולמען תקציב חברתי.

שנה לאחר פרוץ המחאה, בנובמבר 2012 התמודדה בבחירות המקדימות של מפלגת העבודה ושובצה במקום ה-8. בפברואר 2013 הושבעה לכנסת ה-19 והפכה לחברת הכנסת הצעירה ביותר במשכן.

Share Button

בלוג אישי

2015-12-08 10:26:18

מאמרים נוספים

אתמול שבתי לארץ מפורום סבן


אתמול שבתי לארץ מפורום סבן, כנס שמפגיש מדי שנה בוושינגטון נבחרי ציבור מישראל עם בכירי הפוליטיקה, המגזר העסקי והעיתונות האמריקאית. שני שותפיה הקרובים של ישראל, מזכירת המדינה האמריקאית לשעבר הילארי קלינטון, ומזכיר המדינה הנוכחי ג'ון קרי, נשאו נאומים מלאי מחוייבות לבטחוננו ולעתידנו, והפצירו שוב ושוב בממשלה להבין שרק היפרדות מהפלסטינים תבטיח את עתידה של ישראל כיהודית ודמוקרטית.

ואילו ראש הממשלה נתניהו, בדבריו לבאי הכנס, חזר על אותם מסרים שחוקים שהוא משמיע כבר שנים: אין עם מי לדבר, אין מה לעשות. אלא שבניגוד לעבר, הפעם התגובה של הקהל הייתה הרבה פחות מאופקת. לא נעים לומר, אבל זה המצב: חלק נכבד מבני־הברית הכי קרובים שלנו בממשל האמריקאי ובקהילה היהודית לא מאמינים יותר לראש ממשלת ישראל. המסר הזה חזר על עצמו בכל אחת מעשרות השיחות שקיימתי בוושינגטון: איך אפשר לבטוח בפוליטיקאי שהבטיח את מחויבותו לפתרון שתי המדינות, ואז, רגע לפני הבחירות, מכריז שהוא בעצם מתנגד לרעיון, רק כדי לשנות את דעתו שוב שנייה אחריהן?

בנאום שנשאתי בכנס היה לי חשוב להזכיר לנוכחים עובדה אחת פשוטה: למרות שכל השרים וחברי הכנסת הישראלים שהגיעו לוושינגטון חולקים דאגה משותפת למדינת ישראל, אסור להתבלבל אפילו לרגע אחד – לא כולנו רואים את המציאות כפי שרואה אותה ראש הממשלה נתניהו: שחורה לחלוטין, אבודה לגמרי ובלתי ניתנ

הצטרפו לניוזלטר של סתיו שפיר

לוח אירועים

    פניה אישית לח"כ סתיו שפיר

    אני כאן בשבילך.


    02-6408817
    sshaffir@knesset.gov.il