ח"כ מיקי רוזנטל

ברוכים הבאים

לעמוד האישי של מיקי רוזנטל

קורות חיים


ניהל מערכות תקשורת מרכזיות בישראל והיה עיתונאי חוקר. כתבותיו עוררו הדים ציבוריים נרחבים.

מיקי רוזנטל, יליד רמת גן (1955) הוא עיתונאי-חוקר שעסק בעיקר בתחומים חברתיים כלכלים. כמה מתחקיריו עוררו הדים ציבורים נרחבים. רוזנטל האיר פינות אפילות של שחיתות ציבורית, כמו גם פגיעה בחלשים, יחסי הון-שלטון ובירוקרטיה. נשוי ואב לשלושה בנים.

החל את דרכו המקצועית בעתון "חדשות" (1983) והיה בין מקימיו ועורך המוסף לשבת של העיתון. בין השנים 1986 ל-1999 מילא שורה של תפקידים בעיתון ידיעות אחרונות", ביניהם סגן עורך העיתון, ראש מערכת החדשות, עורך המוסף הכלכלי ""ממון" והמגזין היומי "24 שעות". בשנת 2002 הגיש את התכנית "בולדוג" בערוץ 8 – תכנית דוקו אקטיביסטית שעסקה בעיקר בסוגיות של איכות הסביבה ומשנת 2004 הגיש את תוכנית התחקירים "בולדוזר" בשידורי "קשת", ערוץ 2. בין השנים 2005 ל-2008 עמל רוזנטל על הכנת הסרט "שיטת השקשוקה" וניסה, לראשונה באופן מקיף, לשפוך אור על השיטה שמאחורי קשרי ההון והשלטון דרך סיפורה של משפחת עופר. הסרט, שבוחן כיצד זרמו מאות מיליוני דולרים מהכיס הציבורי לכיסה של אחת המשפחות העשירות בישראל, הוקרן בערוץ 1 בשנת 2009 וזכה בפרסים רבים. הגיש בעבר בצוותא עם רביב דרוקר את תכנית התחקירים "המקור" בערוץ 10.

רוזנטל זכה במספר פרסים על פועלו בתחום התקשורת:

2003 – פרס פראט על תרומה ייחודית לסיקור נושאי סביבה.

2004 – פרס סוקולוב "על עבודתו הייחודית בתחום העתונות הלוחמת למען עקרונות הצדק החברתי"

2007 – אביר איכות השלטון מטעם התנועה לאיכות השלטון

2009 – "שיטת השקשוקה" זכה בפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר ובפרס התחקיר בטקס פרסי "אופיר" ובתחרות היוצרים הדוקומנטרים.

2009 – אות אומ"ץ

Share Button

בלוג אישי

2015-07-20 11:55:46

מאמרים נוספים

החוק הנורבגי? חוק הג'ובים.


ועדת השרים אישרה היום את החוק המכונה "החוק הנורבגי" המאפשר לשר להתפטר מתפקידו כחבר כנסת ולפנות מקום לחבר מפלגה נוסף. השם האירופי אומץ אבל העיקרון של החוק המקורי נזנח.

לחוק הנורבגי המקורי מטרה מקצועית – חיזוק הפרלמנט, לאפשר לחברי הפרלמנט להתרכז בעבודה הפרלמנטרית ולא לתזז בין 5 ועדות ביום. מה עשו בישראל? עיוותו את העיקרון על מנת לחלק ג'ובים לסיעות הקואליציה כך שכל סיעה תוכל למנות ח"כ נוסף.

מצאו את ההבדלים. החוק הנורבגי המקורי מקצועי במהותו, הוא אוסר על כהונה כפולה (כשר וכחבר פרלמנט יחד) באופן גורף לכל השרים, סגני השרים וראש הממשלה. החוק הישראלי פוליטי במהותו ונחקק ממניעים פרסונליים. הוא מאפשר לכל מפלגה, ללא התחשבות בגודלה, לצ'פר חבר מפלגה אחד ולמנותו לח"כ במקום שר אחד ממפלגתו. תחילה הוצע החוק על מנת לאפשר לח״כ המצויינת לשעבר שולי מועלם להיכנס לכנסת, ובהמשך הוחלט לאפשר גם לסגן שר לפנות מקום לחבר נוסף לאחר שביהדות התורה התרעמו שלא יוכלו ליהנות מהבונוס עבור חברם יעקוב אשר. אל דאגה, אין צורך לדאוג לשרים, בחוק "הנורבגי-ישראלי", אם השר יפסיק את תפקידו, הוא יחזור למקומו כחבר כנסת וחברו שחימם לו את הכיסא יפוטר מיד.

איש מיוזמי החוק לא עסק ברציונל מאחורי החוק, רק משא ומתן פוליטי בין סיעות הקואליציה היה פקטור. כאילו מצב אמון הציבור בכ

הצטרפו לניוזלטר של מיקי רוזנטל

לוח אירועים

    פניה אישית לח"כ מיקי רוזנטל

    אני כאן בשבילך.


    02-6408020
    mrosenthal@knesset.gov.il