ח"כ יצחק הרצוג

ברוכים הבאים

לעמוד האישי של יצחק הרצוג

קורות חיים


כיהן כשר הרווחה, התיירות, השיכון והשר הממונה על הקשר עם התפוצות והיה מזכיר הממשלה והקבינט הביטחוני.

יו"ר מפלגת העבודה ויו"ר האופוזיציה. יצחק הרצוג נולד בתל אביב ב- 1960. הוא בנם של חיים הרצוג ז"ל, נשיאה השישי של מדינת ישראל, ואורה תבדל"א. כמו כן, הוא נכדו של הרב יצחק אייזיק הלוי הרצוג זצ"ל, שהיה הרב הראשי לישראל.

שירת כקצין בחיל המודיעין והשתחרר בדרגת רס"ן.

הרצוג הוא עו"ד במקצועו, בעל ניסיון עשיר ומגוון בתחום הציבורי ופעילות התנדבותית ענפה. בשנים 1999-2001 כיהן כמזכיר הממשלה ובין השנים 2000-2003 כיהן בהתנדבות כיו"ר הרשות למלחמה בסמים.

בשנת 2003 נבחר לחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה וכיהן כחבר בוועדות הכספים, הפנים ואיכות הסביבה ובוועדה למאבק בנגע הסמים. בנוסף כיהן כיו"ר וחבר בשדולות למען התיירות, הנוער, איכות הסביבה, קידום היחסים עם הקהילות הנוצריות ושדולות נוספות.

בינואר 2005 החל את כהונתו הראשונה כשר בממשלת ישראל בתפקיד שר הבינוי והשיכון. בתקופה זו רשם הישגים והוביל רפורמות חשובות.

במאי 2006 כיהן כשר התיירות והתמודד בהצלחה עם המשבר שפקד את ענף התיירות עקב מלחמת לבנון השנייה.

במרץ 2007 החל את כהונתו כשר הרווחה והשירותים החברתיים והשר הממונה על חברה, תפוצות ומאבק באנטישמיות.

במהלך כהונתו כשר הרווחה והשירותים החברתיים הצליח השר הרצוג לקדם בהתאם לתפיסת עולמו החברתית-כלכלית, שורות נושאים ובהם: פתרון למצוקת ניצולי השואה החיים בישראל, הובלת תוכנית לאומית לילדים ונוער בסיכון, הגדלת קצבאות הזקנה, מהפיכה משמעותית בתחום עידוד אנשים עם מוגבלויות לצאת לעבודה מבלי שתפגע קצבת נכותם, רפורמות בשירותי הרווחה של השלטון המקומי, פעולות לשיפור תפקודו של המוסד לביטוח לאומי תוך שימת דגש על שיפור השירות לאזרח ועוד רבות.

ב-21.11.13 נבחר הרצוג לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה ומועמדה לראשות הממשלה ומתוקף כך נבחר גם לתפקיד יו"ר האופוזיציה.

דובר עברית, אנגלית וערבית ופרסם מאמרים רבים בעיתונות ובכתבי עת מובילים בארץ ובעולם, וערך את הספר "איך יוצאים מזה – פתרונות כלכליים וחברתיים למשק במשבר".

Share Button

בלוג אישי

2015-12-09 01:55:22

מאמרים נוספים

טקס הדלקת נרות חנוכה בלוד


את הדלקת הנרות של המחנה הציוני, בחרנו השנה לקיים בכפר הצעירים בלוד כאורחיו של חברי היקר ח"כ איציק שמולי שחי כאן ומוביל, יחד עם מאות הצעירים שגרים כאן, פרויקט ציוני וחלוצי אמיתי בעיר שהיא דוגמה לחיים משותפים של יהודים וערבים ולהתמודדות עם אתגרים כלכליים חברתיים מורכבים. הם באו להשתקע בעיר, לפתח אותה ולהמשיך את ההתחזקות מעוררת ההשראה שלה.

תודה גדולה לחברות וחברי הכנסת שהגיעו, חג חנוכה שמח לכולכם, ואל תגזימו עם הסופגניות…

חנוכה שמח!

הצטרפו לניוזלטר של יצחק הרצוג

לוח אירועים

פניה אישית לח"כ יצחק הרצוג

אני כאן בשבילך.


02-6408533
iherzog@knesset.gov.il