ח"כ יוסי יונה

ברוכים הבאים

לעמוד האישי של יוסי יונה

קורות חיים


פרופסור לפילוסופיה של החינוך, עמית מחקר בכיר באוניברסיטת בן גוריון בנגב.

פרופסור יוסי יונה יליד קריית אתא. סיים את לימודי התואר הראשון שלו באוניברסיטת חיפה. עשה את לימודי הדוקטורט שלו במחלקה לפילוסופיה באוניברסיטת פנסילבניה, ארה"ב. יונה הוא חבר סגל באוניברסיטת בן גוריון בנגב, המחלקה לחינוך. מחקריו האקדמיים עוסקים בפילוסופיה פוליטית ובהיבטים שונים של החברה הישראלית: רב-תרבותיות, שוויון הזדמנויות בחינוך, חברה וכלכלה. בשנים 1992-3 שימש כחבר ב"וועדה המיוחדת לפיתוח חברתי" שפעלה במשרד ראש הממשלה יצחק רבין. במסגרת פעילות זו היה חבר בצוות שניסח את ההמלצות לשיפור מערכת החינוך. בין השנים 1999-2012 שימש כעמית מחקר בכיר במכון ון ליר בירושלים. במסגרת פעילות זו ניהל קבוצות מחקר שונות שמחקריהן ראו אור בהוצאת המכון. הוא נמנה על ראשי יוזמת ז'נבה וישראל יוזמת. יונה חבר הנהלה במרכז "אדווה", מכון לחקר השוויון בחברה הישראלית. בקיץ 2011 עמד בראש הוועדה שייעצה לתנועות המחאה החברתית. ערך, יחד עם פרופסור אביה ספיבק, את עבודת הוועדה, "אפשר גם אחרת: מתווה לכינונה של חברה מתוקנת". ספרו "סדקים בחומה: שובם של הברונים השודדים והמחאה החברתית" רואה אור בימים אלה בהוצאת כתר

Share Button

בלוג אישי

2015-07-20 11:51:11

מאמרים נוספים

די לתופעת מורי הקבלן


לפני 4 שנים ביום ה- 14.07.2011 אספה דפני ליף אוהל קמפינג קטן, מעט חפצים אישיים ובקבוק מים, והתמקמה בשד' רוטשילד בתל אביב במחאה על יוקר הדיור בישראל.

אקט סימבולי זה, הפך חיש מהר לגל מחאה אדיר ומלא תקווה ששטף את ערי הארץ ועיירותיה, גל מחאה שיצר שיח מקיף כולל ומעמיק על צדק חברתי, על זכויות אזרח ועל אחריות המדינה לאזרחיה.

היו שמיהרו להספיד את המחאה החברתית. הם טענו שלא השיגה הישג ממשי; הם טענו שנכשלה, שתישכח. היום, ממרחק של ארבע שנים, יודו כולם כי מחאת 2011 שינתה את פניה הפוליטיים של החברה הישראלית

השיח החברתי כלכלי שולט היום בתודעה האזרחית. הסוציאל דמוקרטיה הפכה ממשנה המוכרת ליודעי חן בלבד, לעמדה ערכית ופוליטית בעלת אחיזה של ממש בקרב חוגים הולכים וגדלים. אמנם לטייקונים עדיין השפעה ניכרת ובלתי סבירה על תהליכי קבלת החלטות הרות גורל לגבי עתידה של ישראל, אך למול עירונותה הגוברת של החברה האזרחית הם אינם יכולים עוד לנהל את עניינם במחשכים.

המהלך לתיקון אמיתי של פני החברה בישראל הוא מהלך ארוך והוא מצריך סבלנות רבה, נחישות ואורך רוח. לא בשנה אחת חיסלו את מדינת הרווחה, ולא בשנה אחת נחזיר עטרה ליושנה. כזה הוא המאבק שאני מוביל בכנסת למען העסקה ישירה של מורי הקבלן בישראל.

הילד הוא אוצרו היקר ביותר של ההורה והתפתחותו הנפשית, האינטלקטואלית והתרבותית היא גם תנאי

הצטרפו לניוזלטר של יוסי יונה

לוח אירועים

    פניה אישית לח"כ יוסי יונה

    אני כאן בשבילך.


    02-6408465
    yosefyo@knesset.gov.il