ח"כ חיליק בר

ברוכים הבאים

לעמוד האישי של חיליק בר

קורות חיים


ח"כ חיליק בר הוא מזכ"ל מפלגת העבודה משנת 2010, והיה הצעיר ביותר שנבחר לתפקיד מזכ"ל מפלגת העבודה אי פעם והראשון שנבחר למזכ"ל מפלגה טרם היותו ח"כ. לאחר פרישת יו"ר המפלגה אהוד ברק, נטל חיליק תפקיד מכריע בהובלה ושיקום המפלגה ברגעי המשבר הקשים ביותר שלה.

בכנסת ה-19 כיהן חיליק כסגן יושב-ראש הכנסת וכחבר בועדת החינוך, מעמד האישה, זכויות הילד והעלייה והתפוצות. בכנסת הנוכחית חיליק מכהן כסגן יושב-ראש הכנסת וכחבר בועדת החוץ והביטחון. חיליק הינו מוביל מרכזי בנושא קשרי חוץ, הסברה ובנושא המדיני. הן בכנסת ה-19 והן בכנסת ה-20, שימש חיליק כיו"ר השדולה לפתרון הסכסוך הישראלי-ערבי (שדולת שתי המדינות), וכיו"ר הפורום האירופי בכנסת (EFK). כמו כן, שימש בכנסת האחרונה כיו"ר השדולה לחיזוק הפריפריה ושכונות המצוקה וכיו"ר משותף של שדולת שוכרי הדירות.

טרם בחירתו לכנסת שימש חיליק כחבר מועצת העיר ירושלים וכמחזיק תיק התיירות ותיק קשרי החוץ בעיריית ירושלים. בעבר כיהן חיליק כיועץ למספר שרים בממשלה, וכן כיו"ר תא הסטודנטים של מפלגת העבודה באוניברסיטה העברית (אופק), כיו"ר ארגון הסטודנטים הארצי של מפלגת העבודה, כיו"ר המשמרת הצעירה העולמית של תנועת העבודה הציונית העולמית, כציר בקונגרס הציוני העולמי ובועד הפועל הציוני, וכחניך ומדריך בנוער העובד והלומד.

לחיליק תואר ראשון ותואר שני ביחסים בינלאומיים עם התמחות בדיפלומטיה ומדיניות חוץ והוא בוגר של שתי תכניות המנהיגות היוקרתיות ביותר של מחלקת המדינה האמריקאית בוושינגטון (ACYPL  ו-IVLP).

Share Button

בלוג אישי

2015-07-20 11:49:34

מאמרים נוספים

מתווה מדיני לפתרון הסכסוך הישראלי-פלשתיני


חברות וחברים יקרים, אני מתכבד ונרגש להזמינכם לאירוע השקת "מתווה מדיני לפתרון הסכסוך הישראלי-פלשתיני", במעמד יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג, חברות וחברי כנסת.

המתווה שאציג, מהווה בסיס איתן להגעה לתוצאה הרצויה היחידה: הסכם קבע של 'קץ כל התביעות' בנינו לבין הפלשתינים.

מתווה חדש זה, שומר על האינטרסים הביטחוניים והחיוניים של ישראל, שומר על ירושלים מאוחדת, פותר את בעיית הפליטים הפלשתיניים מחוץ לגבולות ישראל, משאיר את מרבית המתנחלים בביתם, מחזק את מעמדה של ישראל בעולם ומעניק לישראל רוח גבית למלחמה חריפה וחסרת פשרות בטרור.

חיליק פייסבוק פוסט

חשוב מכך, מתווה זה מציע פתרון לסכסוך באמצעות היפרדות מהפלשתינים לשתי מדינות לשני עמים.

פתרון אשר ישמור על הדמוגרפיה הישראלית עם רוב יהודי מוצק, ויוריד סופית מהשולחן את האפשרות לקיום מדינה דו-לאומית, אפשרות המסכנת את ישראל ואת המפעל והחזון הציוני כולו. "ישרא-סטין"? לא בבית ספרינו.

המתווה המוצע הוא תוצר של שנתיים עבודה בהן כיהנתי כיו"ר השדולה לפתרון הסכסוך הישראלי-ערבי בכנסת ("שדולת שתי המדינות&q

הצטרפו לניוזלטר של חיליק בר

לוח אירועים

    פניה אישית לח"כ חיליק בר

    אני כאן בשבילך.


    02-6408149
    ybar@knesset.gov.il