ח"כ אראל מרגלית

ברוכים הבאים

לעמוד האישי של אראל מרגלית

קורות חיים


ד"ר אראל מרגלית

ח"כ ברשימת המחנה הציוני (מפלגת העבודה)

מרכז האופוזיציה בוועדת הכספים של הכנסת

חבר בוועדת הכספים בכנסת ומרכז האופוזיציה בוועדה

יו"ר השדולה בכנסת לעסקים קטנים ובינוניים

איש עסקים, יזם היי-טק ירושלמי, מייסד קרן ההון סיכון הירושלמית JVP ומקים את עמותת "בקהילה" לקידום שוויון הזדמנויות בחינוך

יליד קיבוץ נען. גדל בקיבוץ, בכרמיאל ובירושלים, בה מתגורר כיום עם רעייתו דבי, ציירת, ועם בנותיהם: תאיר, עדן ומיה.

בן למשפחת חלוצים: סבו, אברהם איכר, היה ממקימי ארגון ההגנה. משפחתה של אמו, משפחת תג'ר, חיה דורות רבים בירושלים והייתה בן 66 המשפחות הראשונות בתל אביב. שירת ב"עורב גולני" כלוחם ומפקד. את לימודי התואר הראשון בפילוסופיה וספרות אנגלית השלים באוניברסיטה העברית בירושלים, והמשיך משם ללימודי תואר שני ודוקטורט בפילוסופיה באוניברסיטת קולומביה שבניו-יורק. נושא הדוקטורט שלו היה "המנהיג כיזם בתהליך ההיסטורי" בו סקר, בין השאר, את פועלם של דוד בן גוריון, סטיב ג'ובס ווינסטון צ'רצ'יל.

בראשית שנות ה-90 פעל לצדו של טדי קולק, ראש העיר המיתולוגי של ירושלים. יחד הובילו מהפך כלכלי בירושלים, כאשר הצליחו להביא 70 חברות טכנולוגיה לעיר, בהר חוצבים ובגן הטכנולוגי במלחה.

בשנת 1993, הקים את קרן ההון סיכון והקבוצה הבינלאומית JVP- Jerusalem Venture Partners , כיום אחת מקרנות הון הסיכון המובילות בעולם. הקרן פועלת ברובע המדיה שבדרך חברון בירושלים, שהפך בשנים האחרונות למרכז שוקק חיים ופעילות ולאחד ממוקדי העסקים, התרבות, והחברה המעניינים ביותר בישראל, בו מוצאים מאות מתושבי העיר מקום עבודה יציב ומהנה, לצד חיי חברה, תרבות וקהילה. במהלך 20 השנה האחרונות הייתה JVP שותפה בהקמתן של למעלה מ-90 חברות המעסיקות אלפי עובדים. בשנת 2005 היה אראל לישראלי הראשון להיכנס למדד "מידאס- 50 היזמים בעלי מגע יד הזהב" של מגזין "פורבס" העולמי.

בשנת 2002  הקים יחד עם אשתו דבי, את עמותת "בקהילה", במטרה לצמצם את הפערים החברתיים בין ילדים ובני נוער בירושלים בתחומי החינוך והחברה ולקדם את צמיחתם האישית. בכל שנה מצטרפים ל"בקהילה" כ- 45 מתנדבי שנת שירות, שבחרו לדחות את גיוסם למען עשייה חברתית, כדי לפעול עם אלפי ילדים בשש שכונות בעיר- קטמונים, גילה, תלפיות, פסגת זאב, נווה יעקב ובית צפאפא. מאז הקמתה ועד היום מעל 22,000 ילדים זכו להיות חלק מעמותת בקהילה – ולהפוך לגיבורי התרבות של הקהילה, השכונה והעיר בה הם גדלים.

בשנת 2003, שיאה של האינתיפאדה השנייה, הקים את תיאטרון המעבדה, כיום "זאפה- במעבדה", שנועד לאפשר לקהילת האמנים, המוזיקאים והצעירים בירושלים מקום ליצירה אמנותית ומוזיקלית ומרכז תוסס ושוקק חיים בלב ליבה של ירושלים.

חבר מפלגת העבודה, מילדותו גדל והתחנך על ברכי התנועה וערכיה. לפני כשנתיים החליט שאת השינוי שהוביל כיזם, עליו להוביל גם בפוליטיקה הישראלית, זאת מתוך האמונה כי את הדברים המופלאים שרבים עושים באופן פרטי, בתחומים שונים; חינוך, בריאות, הייטק, רווחה, עסקים, ותרבות –צריך לתרגם גם למעורבות פוליטית.

במהלך הכנסת ה-19 מתכוון לפעול למען הבאת קטר ההייטק לאזורים נוספים בישראל, לקידום תוכנית לדיור בר השגה, למען פיתוח כלכלי בגליל ובנגב ולמתן חמצן ואנרגיה לעסקים קטנים ברחבי המדינה. כמו כן יפעל למען מיגור העוני בישראל בקרב שכונות ואוכלוסיות שונות על-ידי העצמת מערכת החינוך והקהילה באזורים אלו, והכנתם של הילדים לקראת השתתפותם במרקם היצירתי של החברה הישראלית

בכנסת ה-19 מכהן כחבר בוועדת הכספים, וכחבר בוועדת המדע והטכנולוגיה, וכן יו"ר שדולת ירושלים, השדולה למען העסקים הקטנים והבינוניים, השדולה למען הנגב והגליל, השדולה להכשרה ותעסוקת חרדים בשוק העבודה, השדולה לקידום ההייטק  והכלכלה במגזר הערבי והשדולה לתעסוקת בני 40+ בשוק העבודה.

Share Button

בלוג אישי

2015-07-20 07:21:40

מאמרים נוספים

פרויקט המדיקל פוד יוצא לדרך


זהו. יוצאים לדרך. פרויקט המדיקל פוד שאותו חבריי ראשי הרשויות ואני מובילים בצפון אושר היום ע"י חמישה עשר ראשי רשויות והוא מוכן לצאת לדרך. שנה וחצי של הכנות, מפגשים, דיאלוג בלתי פוסק ובעיקר חיפוש משותף ועבודה מתוך הרבה אהבה וכבוד הדדי ושותפות אמיתית מבשילים היום לכדי משהו ממשי, אמיתי. קורמים עור וגידים והופכים למציאות. זה מרגש, משמח וזה בעיקר מוכיח שאם רוצים באמת ואם יש מטרה משותפת שכולם נרתמים אליה הכל אפשרי. אלפי מקומות עבודה יתווספו, בשנים הקרובות, לצפון. אלפי אנשים שזקוקים לכך יוכלו למצוא עבודה איכותית ומתגמלת גם מחוץ לאזור המרכז. .

מדיקל פוד אראל אני לא אכחיש שזה היה יום לא רגיל בעבודה. אף אחד, גם אם הוא פוליטיקאי, לא חסין מתחושות לא נעימות. כולנו בני אדם. אבל אני בטוח בדרך, במטרה, בכיוון ובייעוד, גאה להיות שותף של ראשי הערים והמועצות של קריית שמונה, צפת, מרום גליל, עמק הירדן, מטולה, גוש חלב, מבואות חרמון, ראש פינה, טובא זנגרייה, יסוד המעלה, גליל עליון, עין קיניה, בוקעתה, עגר, חצור הגלילית, טבריה, גולן, מ

הצטרפו לניוזלטר של אראל מרגלית

לוח אירועים

    פניה אישית לח"כ אראל מרגלית

    אני כאן בשבילך.


    02-6408868
    emargalit@knesset.gov.il