ח"כ איתן כבל

ברוכים הבאים

לעמוד האישי של איתן כבל

קורות חיים


חבר כנסת מאז 1996, יו״ר סיעת העבודה בכנסת ה-19, מזכ״ל מפלגת העבודה, השר הממונה על רשות השידור, חבר ועדת החוץ והביטחון, יו״ר ועדת המשנה למוכנות צה״ל.

נולד ב-23 באוגוסט 1959 בראש העין להורים אשר עלו מתימן עשור קודם לכן. הוא למד במדרשיית 'נעם' בפרדס חנה, מחזור כ"ט, וכן למד לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בתפקידיו הפרלמנטריים, בטרם נבחר לכנסת, שימש עוזר ויועץ לשר החקלאות, עוזר אישי ליו"ר מפלגת העבודה ויועץ מקצועי ואישי לשר הבינוי והשיכון.

בשנת 1996 החל לכהן כחבר הכנסת לאחר התפטרות דוד ליבאי ממנה.

כבל נבחר גם לכנסת ה-16, במהלכה כיהן לתקופה קצרה בתפקיד יו"ר ועדת הכלכלה, ולכנסת ה-17.

ב-16 ביוני 2005 נבחר כבל על ידי חברי מפלגת העבודה לתפקיד מזכ"ל המפלגה ב-4 במאי 2006 עם הקמת הממשלה ה-31, מונה כבל לשר בלי תיק, הממונה על רשות השידור, וב-1 במאי 2007, יום לאחר הגשת דוח הביניים של ועדת וינוגרד, הודיע כבל על התפטרותו מהממשלה.

אחד מחברי הכנסת הפעילים ביותר בשדולות. בכנסת ה-16 היה חבר בעשר שדולות (מתוך 44 שדולות רשומות). בחמש מהשדולות: למען המאבטחים, בני חופש – למען יוצאים בשאלה, למען תושבי תל אביב, למתפנים מרצון מההתנחלויות, ולקידום הכדורגל היה החבר היחיד, ובשתיים מהן היה גם יו"ר השדולה. השדולות האחרות בהם היה חבר בכנסת ה-16 הם: חיילי חובה, גדר הפרדה ביטחונית, איכות הסביבה, השדולה מוניציפלית והשדולה למען חיילי מילואים, שהוא עמד בראשה. בכנסת ה-17 המשיך כבל לחוקק חוקים רבים העוסקים באיכות הסביבה, צרכנות ועוד, בין היתר היה חבר בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ובוועדת הכנסת.

כבל ממשיך לשרת במילואים כסמל מחלקה בחטיבת מילואים של הצנחנים גם לאחר הבחרו לכנסת. הוא מקפיד לבקר חיילי מילואים ברחבי הארץ ומכהן כיו"ר השדולה למען חיילי המילואים בכנסת.

כבל היה מראשי המאבק נגד ערוץ 7 ונגד הפצת תאוריות הקשר על רצח רבין – ח"כ כבל יזם את התיקון לחוק נשיא המדינה, האומר כי רוצח ראש ממשלה מטעמים אידיאולוגיים, לא יוכל לקבל חנינה על פשעו.

נשוי ואב לארבע בנות, גר בראש העין.

Share Button

בלוג אישי

2015-07-20 07:16:10

מאמרים נוספים

מוזמנים לשלוח חומרים, דעות, ביקורת ותובנות בנושא הגז


גם היום, כבכל שבוע, ועדת הכלכלה ממשיכה בדיון הציבורי על טיוטת מתווה הגז שהממשלה הציגה.

מלבד העובדה שניתנת זכות לכל בעל עניין להביע את דעתו באופן נרחב, כן ונטול לחצים, על טיוטת המתווה… בתחילת הישיבה הודעתי שהדיון הנוכחי, השני מתוך סדרת הדיונים, יעסוק במשמעותו של סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים.

כבל ועדה גז

חשיבות העיסוק בסעיף זה, הינה מרכזית, במיוחד לאור כוונת הממשלה להפעילו בטענת שיקולים ביטחוניים.

בשבוע הבא, יעסוק הדיון השלישי במספר, בשיקולים הביטחוניים שבשמם ראש הממשלה ושריו מנסים להלך אימים על הציבור.

הדיון הציבורי האמיתי והיחידי מתנהל בוועדת הכלכלה, ואתם מוזמנים לשלוח חומרים, דעות, ביקורת ותובנות… ובעיקר לקחת חלק בדיון הציבורי החשוב הזה.

הצטרפו לניוזלטר של איתן כבל

לוח אירועים

    פניה אישית לח"כ איתן כבל

    אני כאן בשבילך.


    02-6408837
    ecabel@knesset.gov.il